EKOEX

Na czym polega współpraca z Inwestorem Zastępczym


Zastępstwo inwestycyjne (project management) to wygodna forma profesjonalizacji działań związanych z realizacją przedsięwzięć budowlanych. Jest często stosowaną alternatywą dla generalnego wykonawstwa. Inwestor zastępczy przejmuje bezpośrednie zarządzanie budową od inwestora właściwego. 

W opisie naszej oferty znajdą Państwo wyszczególnienie obowiązków, jakich podejmujemy się w związku z zarządzaniem projektem budowlanym. W ogólnym zarysie nasze kompetencje obejmują wszystkie czynności projektowe i wykonawcze na placu budowy, przy czym inwestor właściwy zachowuje pełną swobodę decydowania na każdym etapie realizacji.

Wyróżnia nas nieszablonowy sposób wyboru wykonawców budowlanych. Zamiast polegać na utartych schematach, czyli stałych partnerach handlowych, jako inwestor zastępczy o charakterze przedstawicielskim za każdym razem organizujemy konkurs wykonawców. Takie podejście pozwala na obiektywną ocenę ofert budowlanych i dostosowanie działań do oczekiwań Klienta.

Doradztwo budowlane, na którym możesz polegać

Jedną z naszych specjalizacji jest kompleksowe doradztwo budowlane. Obejmuje ono m.in. opiniowanie zmian, przygotowywanie ekspertyz i szczegółowe konsultacje. Usługi doradcze świadczymy na rzecz naszych Klientów doraźnie lub w formie współpracy długoterminowej.

Eksperci budowlani EKOEX, wśród których są projektanci, inspektorzy nadzoru, kierownicy projektu, inżynierowie kontraktu oraz kierownicy budowy, chętnie pomogą w wyborze właściwych materiałów i technologii oraz dopełnieniu wszelkich wymagań formalnych dla inwestycji. Na co dzień zajmujemy się nadzorowaniem procesów budowlanych i weryfikacją ich jakości, dlatego na naszym doradztwie mogą w zupełności Państwo polegać.

Inwestycje w infrastrukturę dla OZE

Obsługa realizacji inwestycji budowlanych obejmuje też projekty zorientowane na maksymalne wykorzystanie potencjału OZE. Współpracujemy z Klientem jako inwestor zastępczy, dbając o sukces przedsięwzięcia. Dotychczasowe realizacje EKOEX obejmują wykonanie i nadzór nad budową dużych farm fotowoltaicznych i wiatrowych.

Gruntowe instalacje o mocy od kilku do kilkuset MW wymagają szczególnie precyzyjnego planowania i przejścia niełatwej ścieżki administracyjnej. Nasi eksperci doskonale radzą sobie z takimi wyzwaniami, dzięki czemu inwestor właściwy może zająć się działalnością operacyjną i oszczędza cenny czas.

Postaw na doświadczenie i zrealizuj swój projekt z nami

Nasza kadra inżynierska to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze realizacji inwestycji budowlanych. Nadzorowaliśmy powstawanie domów jednorodzinnych i obiektów kubaturowych. Zajmowaliśmy się kierowaniem robotami ziemnymi oraz projektowaniem instalacji sanitarnych dla wymagających lokalizacji. Mamy też potwierdzoną praktykę zarządzania zespołami w firmach wykonawczych, deweloperskich i jednostkach budżetowych.

Współpracując z EKOEX, mają Państwo pewność, że nad organizacją budowy i całą inwestycją czuwa zespół ekspertów. Na życzenie naszych Klientów możemy pracować również w węższym zakresie jako generalny wykonawca.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że usługa nadzoru inwestorskiego w ramach funkcji inwestora zastępczego pozwoli Państwu osiągnąć sukces i doskonałe efekty.